IGLO Fısh Fıngerslı Salata

 

Çocukluğumdan beri yemek yapmayı çok severim. Tatlısından tuzlusuna, et yemeklerinden çorbasına kadar her yemeği büyük bir zevkle yapıyorum. Ama oğlum olduktan sonra yemek yapma sebebim benim için sadece zevkli bir uğraş olmaktan çıktı. Sağlıklı, beslenme değeri yüksek, vitaminli yemekler yapmak gerektiğini anladım. Doğal olan sebze ve meyveleri tercih ettiğim gibi içinde katkı malzemesi olan hiçbir ürünü de tercih etmiyorum.

İGLO (%100 doğal katkısız) ürünlerini Almanya da iken tanıma fırsatım olmuştu. Annem de bizim için hep doğal ürünleri tercih ettiği için sık sık İGLO ürünlerini tüketirdik. Ülkemizde de satılmaya başlandığını duyduğumda çok mutlu oldumLaughing.

Dün Carrefour’a gidip İGLO FİSH FİNGERS (Balık Köftesi) aldım. Kızartma ve salatanın yapılması toplam 15 dk sürdü. Oğlum bayıldı. Doğal omega 3 kaynağı ve %100 balık fileto olmasından dolayı da benWink.  Balık Köftesini kılçıklarını ayıklama derdinden dolayı hiç yapmazdım. Ama fish fingers beni bu dertten kurtardı. Lezzeti süper oldu. Dışı kıtır kıtır içi yumuşacıkSmile.

Denemediyseniz mutlaka alın derim benSmile.   

IGLO FISH FINGERS’ LI (BALIK KÖFTELİ) SALATA 

Malzeme

1 paket İGLO FISH FINGERS (içinde 10 adet var), 1 adet orta boy göbek, 10-12 adet çeri domates, 2 adet salatalık, 1 adet küçük boy soğan, 100 gr soya filizi, 1 adet küçük kutu konserve mısır, tuz, limon suyu, 1 kahve fincanı zeytinyağı, kızartmak için sıvıyağ 

Yapılışı

Tavaya sıvıyağı dökün. Yağ iyice ısındıktan sonra İGLO FISH FINGERS’ i (Balık Köftesini) tavaya koyun. Her iki yüzünü orta ateşte toplamda 5-7 dk da kızartın. Diğer yandan salata malzemelerini arzu ettiğiniz büyüklükte keserek salata tabağına alın. Bir bardağa zeytinyağını, limon suyunu ve tuzu ekleyip iyice karıştırın. Hazırladığınız salatanın üzerine gezdirip karıştırın.Üzerine kızarttığınız İGLO FISH FINGERS i koyup servis edin.

Bu tarif 3.983 defa okunmuştur.
 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*