Chef’s Table Mutfak Okulu Ve Serkan Bozkurt

Sanırım yemek ile ilgilenip, yemek programlarını takip eden herkes değerli şef Serkan Bozkurt`u tanıyordur. Çok genç yaşta aşçılık mesleğini tercih edip, çok sevip, ülkemize pek çok madalyalar, başarılar kazandırmış değerli bir aşçdır…

Serkan Bozkurt yakın zamanda bilgilerini ve tecrübelerini paylaştığı çok güzel bir okul açtı. Chef’s Table Mutfak Okulu.

Okul Beşiktaş/ Dikilitaşta bulunuyor. Türkiye`nin ilk stüdyo şeklinde tasarlanmış bir mutfak okulu. Okul kursiyerlere merak ettikleri yemekleri şef ile birlikte U düzende tasarlanmış ve 16 kişiye birden eğitim verilebilen profesyonel bir mutfakta hazırlama ve öğrenme fırsatını veriyor. Ayrıca mutfak kültürleri hakkında da teorik ve pratik dersler veriliyor. Hazırlanan yemekler 4 metrelik bir masada çok şık bir sofrada servise sunuluyor. Masa 18 kişilik ve çok şık kadife kaplı sandalyelerle sıralanmış. Porselenler müthiş. Mudo ve Karaca sponsorluğunda müthiş güzel bir sofra hazırlanmış.

Serkan Bozkurt Chef’s Table Mutfak Okulu’nda profesyonellere ve amatörlere yönelik 2 çeşit kurs programı bulunuyor. Özel günleriniz için yani, evlilik yıldönümü, doğum günü gibi günlerinizde de keyifli etkinlikler düzenleyebilirsiniz. Bununla birlikte firmalar ve sizin için konunuzu belirleyip work shoplar düzenleyebilirsiniz.  

Geçtiğimiz günlerde blogger arkadaşlarımla beraber Serkan Beyin misafiriydik. Bugüne kadar bir çok etkinliklere katıldım ve genel olarak hepsinden çok keyif aldım, çok şey öğrendim. Fakat Chef’s Table Mutfak Okulunda gerçekleştirdiğimiz etkinlik katıldığım tüm etkinliklerden çok farklıydı. Bu sefer yemek yapmadık. Bol bol sohbet ettik. Yemek üzerine çok değerli bilgiler öğrendik, doğru bildiğimiz yanlışlar olduğunu gördük. Ve ekibinin hazırladığı muhteşem lezzetteki yemekleri tatma imkanını yakaladık. Çok ama çok keyif aldık.

Yemeklerimiz;

Pancarlı humus yatağında kadayıfa sarılı karides. Zencefil ve limon turşusu eşliğinde…

Asma yaprağına sarılmış babagannuş…

Karanfilli nar jelibonları eşliğinde kuzu filetosu…

Kırmızı biber eşliğinde tütsülenmiş köfte…

Baklava yufkasına sarılı soğan yahnili sudak balığı. Safran soslu sebzeler eşliğinde…

Frambuaz sorbe ve bitter terin…

Rakılı dondurma…   

Önümüzdeki günlerde bu müthiş keyifli ve bol lezzetli sohbetlerimiz devam edecek. Öğrendiğimiz her yeni bilgileri de buradan sizlerle paylaşacağımSmile

Değerli şef Serkan BOZKURT`a bu güzel etkinlik için çok teşekkür ederiz ve başarılarının devamını dileriz… 

Bu tarif 6.663 defa okunmuştur.
 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*