EKS Mutfak Akademisi

               

                   

2011 yılında Anadolu yakasının diplomalı eğitim veren ilk profesyonel aşçılık okulu olarak kuruldu. Okulda verilen diplomalı uzun dönem profesyonel eğitimlerin yanı sıra kısa dönem temel eğitimler, dünya mutfağı eğitimleri ve günlük workshop çalışmaları yapıyor. Değişik ilgi alanları ve damak zevklerine uygun program seçenekleri sunuyor.

Başta Türk mutfağı olmak üzere Akdeniz, Fransız, İtalyan, İspanyol, Meksika, Hint, Japon ve Uzak Doğu mutfakları gibi dünya mutfaklarından seçmeleri kapsayan derslerinin yanı sıra Pastacılık, Çay Saati Lezzetleri, Sağlıklı Yemekler, Çikolata Dünyası, El Yapımı Makarna ve Soslar, Davet Menüleri gibi ders seçenekleri ile farklı taleplere hitap etmeye çalışıyor.

1000’e yakın yerli ve yabancı yayından oluşan kitap koleksiyonu ile açılan kütüphanede, gastronomi alanına ilgi duyanlar için önemli bir kaynak tabanı sunulmaktadır. Akademi’de verilen eğitimlerin yanı sıra çok önemli markalara ve restoranlara danışmanlık hizmeti sağlanıyor. Akademi de yürütülen Ar&Ge çalışmaları ile ulusal ve uluslararası markalar ile restoranlara ürün ve menü geliştirmektedir. Özel davetler, doğum günü partileri ve kurumsal etkinlikler için oluşturdukları menü seçenekleri ile Event Catering hizmeti sunmaktadır. Ayrıca akademide profesyonel bir çekim stüdyosu bulunmaktadır. Firmaların katalog ve broşür çekimleri, dergi çekimleri ve ayrıca televizyonların reklam ve program çekimleri için EKS Mutfak Akademisi’nin çekim stüdyosu kullanılabiliyor. Deneyimli şef kadrosu ile çekimler ve restoran menüleri için food styling (yemek stilistliği) konusunda destek sağlanmaktadır. Ayrıca, okulda çeşitli kurumsal etkinlikler ve özel davetler için birbirinden lezzetli yemeklerin yer aldığı Chef Table etkinlikleri yapılmaktadır.

İGLO Sponsorluğunda Hobimle Mutluyum Lezzet Okulu -Eks Mutfak Akademisi işbirliğinde 

Lezzetibol.com ücretsiz kurs etkinlikleri;

 

 İLE HOBİMLE MUTLUYUM KURSU-1- tıklayın

 

İLE HOBİMLE MUTLUYUM KURSU-2- tıklayın

 

İLE HOBİMLE MUTLUYUM KURSU-3- tıklayın

 

İLE HOBİMLE MUTLUYUM KURSU-4- tıklayın

İLE HOBİMLE MUTLUYUM KURSU-5-tıklayın

İLE HOBİMLE MUTLUYUM KURSU-6-tıklayın

İLE HOBİMLE MUTLUYUM KURSU-7-tıklayın

 

 

Bu tarif 8.522 defa okunmuştur.
 

One Comment

  1. türkan can says:

    bu kurslardan haberimizin olmasını istiyoruz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*