XI.XI Sonsuzluğun Lezzeti

 

Zeytinyağına olan sevgim çok küçük yaşlarıma kadar uzanır. İzmirli olmam ve sağlıklı beslenmeye düşkün olmamdan dolayı küçük yaşlarımda tanıştım kendisi ile.

Özellikle okul zamanı annem 1 yemek kaşığı zeytinyağını şifa niyetine her sabah bize içirirdi. İtiraf ediyorum ki o halini pek sevmezdim.  Şimdi sever misin diye sorsanız üzerine baharat serpip ekmek banmayı tercih ederim derdim size…

Özellikle ekşi mayalı bir ekmek olursa değmeyin keyfimeSmile

Zeytinyağını almış olmak için almam. Yani sıradan her markanın zeytinyağını almam. Önce kokusu, sonra rengi ve en son olarak lezzeti ile beni mest etmeli. Ayrıca hangi zeytin cinsinden yapıldığı da çok önemli. Birde eski usul yani Taş Baskı üretim sistemi ile yapılıyorsa benim için tamamdırSmile.

Geçtiğimiz günlerde de şefimiz Serkan Bozkurt`un Chef`s Table Mutfak okulunda benim için tamamdır diyebileceğim bir zeytinyağı markası ile tanıştım.

Sonsuzluk ve mükemmelliği bütünlüğü simgeleyen ismi XI.XI Sonsuzluğun lezzeti.

Aslıhan Yıldırım ve Nazlıgül Ünal sahip oldukları zeytinyağı atölyesini 6 yıllık bir araştırma sonucunda günümüz üretim şartlarına uygun ve en sağlıklı, doğal üretim yöntemleri ile faaliyete geçirip çok özel zeytinyağları üretmişler. Bildiğimiz yağlık zeytinden değil en kaliteli sofralık zeytinden limiti olarak üretim yapıyorlar. Ayrıca da en hassas olduğum konu olan kimyasal gübrenin de hiç kullanılmamış olması da bence çok önemli bir ayrıntı. Ayrıntılı bilgielr için sitesini ziyaret etmenizi öneririm…Tık Tık

Kaliteli bir ürün üretmiş olmanın ve tüketiciyle buluşturmuş olmanın heyecanı ve mutluluğu ile Aslıhan Hanım bize üretimi ayrıntıları ile anlattı. Ürünler; XI.XI. Sonsuzluk Premium Naturel Sızma, XI.XI. Sonsuzluk Gourmet Naturel Sızma ve XI.XI. Bütünlük Sızma. Web sitelerinden de sipariş kabul ettikleri gibi aynı zamanda İstanbul, Ankara ve Bursa da satış noktaları bulunuyor.

Satış noktaları için tık tık  

Tabi sohbetimiz sadece masada sınırlı kalmadı. Önlüklerimizi giyip kısa bir sürede olsa iş başı yaptık…

Şefimiz Serkan Bozkurt ta bizlere XI.XI Sonsuzluk ile birlikte içinde çikolata, meyve, sarımsak gibi lezzetleri bir araya getirip nefis bir salata tarifi verdi.

Sevgili dokuzuncu bulut Aslı, Yüksek Lezzetler Hidayet, Sütüme Sarellama Karışma Özge, Özge`nin Oltası Özge, Aslıhan Yıldırım ve Nazlıgül Ünal ile birlikte şefimiz Serkan Bozkurt`un  anlatımı ile salatalarımızı hazırladık.

Çok lezzetli bir deneyim oldu benim içinSmile

Sohbetimiz masada devam ederken şefimiz Serkan Bozkurt ve ekibi bizler için harika lezzetler hazırladı.

Servis tabakları Karaca`nın yeni çıkardığı özel İstanbul serisi…
Çok güzel değil mi:)


Bu değerli paylaşım ve güzel gün için sevgili Aslıhan Yıldırım`a, Nazlıgül Ünal`a ve şefimiz Serkan Bozkurt ile ekibine çok teşekkür ederim.

Bu tarif 6.003 defa okunmuştur.
 

2 Comments

  1. Tijenciğim zeytinyağına yazdığın tüm özellikleri ben de dikkate alarak seçerim canım:)nerede eski taş baskı zeytinyağlar günümüzde bulmak çok zor gerçekten .Bende zeytinyağında çocukluğumdaki o lezzeti arıyorum aslında:)bir inceliyeyim bakalım nasılmış.
    sarılıp öperim seni canım..

  2. katıldığınız ve heyecanımızı bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederiz sevgili Tijen, mudanya ya bekliyoruz:)
    sevgiler,

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*