Cookplus İle Sebzeli Levrek

 

Karaca`nın ürünlerini yıllardır büyük bir memnuniyetle kullanırım. 

 

Sevdiklerimin özel günlerinde hediye olarak Karaca`nın ürünlerinden çok almışlığım vardır. Ailem izmirde yaşadığı için doğum günlerinde pek yanlarında olamıyorum maalesef.

 

 

 

Bu durumda Cookplus`un internet sitesinden hediyemi seçip sürpriz olarak gönderiyorum. Hem kampanyalardan yararlanmış oluyorum hemde kolaylıkla hediyemi seçip aileme, dostlarıma güzel sürprizler yapıyorum.

 

 

Geçtiğimiz günlerde de Cookplus Serkan Bozkurt`un okulu Chef`s Table Mutfak Akademisinde bizler için çok keyifli bir “Yaza Merhaba Etkinliği” düzenledi.

 

Cookplus`un seramik tabanlı tencerelerinde birbirinden lezzetli tarifler hazırladık.

 

Harika sebzeler eşliğinde nefis bir Levrek Buğulama hazırladık.

 

 

 

Malzeme

 

1 levrek, 2 Girit Kabağı,1 kırmızıbiber, 1 yeşil biber biber, 1 sarı biber, 1 patates, 150 gr mantar, 150 gr istiridye mantarı, 4-5 arpacık soğan, 2-3 sarımsak, 4-5 çeri domates, 1-2 dal taze kişniş, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 3 yemek kaşığı krema, tuz, karabiber

Yapılışı

 

Levreğin filetosunu çıkartın. Serkan Bozkurt sayesinde Levreğin Filetosunun nasıl çıkarıldığını öğrendik. SüperdiLaughing

 

 

 

Tencereye zeytinyağını gezdirin. Halka şekliden dilimlediğiniz patatesi dizin. Üzerine yine halka doğranmış kabakları, onun üzerine de doğranmış biberlerimizi dizin. Mantarları da dilimleyip üzerine yerleştirin. Dilimlediğiniz soğanları ve sarımsakları ve yarıya böldüğünüz çeri domatesleri de ilave edin. Fileto balıkları da ekleyin. Son olarak kişniş dallarını, kalan zeytinyağını, kremayı, tuzu ve karabiberi ekleyip önce sebzelerin suyunu salması için kısık ateşte pişirin. Sebzeler suyunu salınca orta ateşte kapağı kapalı olarak pişirin.

 

 

 

Yemeğimizi Karaca`nın seramik tabanlı tenceresinde pişirdiğimiz için yemeğimiz dibine hiç yapışmadan güzelce ve sağlıcakla pişti.

 

 

Bu keyifli ve eğitim bol, lezzetibol günde harika bilgiler öğrenmenin eşliğinde harika lezzetlerin de tadına bakabilme fırsatı yakaladık.

 

Cookplus`a, Serkan Bozkurt`a ve Chefs Table Mutfak Akademisine bu güzel gün için çok teşekkür ederim.

 

Bu tarif 5.233 defa okunmuştur.
 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*