Kremalı Mantarlı Ispanak

 

 

Muhteşem lezzete ve vitamin değeri oldukça yüksek bir sebze veya garnitür yemeği. Her türlü et-balık-tavuk yemeğinizin yanına tamamlayıcı bir lezzet. Mutlaka deneyin. 

KREMALI MANTARLI ISPANAK 

Malzeme

½ kg ıspanak, 300 gr mantar, 1 çay bardağı krema, 1 adet orta boy soğan, tuz, karabiber 

Yapılışı

Soğanları yemeklik olarak doğrayın. Tavaya sıvı yağ döküp yağın ısınmasını sağlayın. Ardından soğanları ekleyip 2-3 dk soteleyin.

 

KREMALI MANTARLI ISPANAK 

Malzeme

½ kg ıspanak, 300 gr mantar, 1 çay bardağı krema, 1 adet orta boy soğan, tuz, karabiber 

Yapılışı

Soğanları yemeklik olarak doğrayın. Tavaya sıvı yağ döküp yağın ısınmasını sağlayın. Ardından soğanları ekleyip 2-3 dk soteleyin. Daha sonra yarım ay şekline kestiğiniz mantarları ekleyip 2-4 dk daha pişirmeye devam edin. Son olarak bir parmak eninde kestiğiniz ıspanakları ekleyin. ıspanaklar yumuşayıncaya kadar pişirmeye devam edin. Ocaktan almaya yakın kremayı ekleyip 1-2 taşım kaynatın. Tuzunu ve karabiberini ekledikten sonra ocaktan alın.

TİJENDEN NOT: Tuzunu mutlaka en son katın. Aksi taktirde mantarınız sulanır. Bu yemeği balıkların ve etlerin yanında güzel ve lezzetli bir garnitür olarak koyabilirisiniz. Ispanak genelde pişerken suyunu salar. Yemeğinizin etinizin yanında sulu olarak durmasını istemiyorsanız fazla suyunu alıp yağacağınız çorbaya ilave edebilirisiniz. Çorbanızın lezzet ve kalitesini arttıracaktır. 

Bu tarif 3.000 defa okunmuştur.
 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*