Kağıtta Patatesli İGLO Alaska Mezgiti

 

Sizlere daha önce söylediğim gibi bu hafta İGLO sponsorluğunda yapılan hediyeli yarışmamızdan dolayı İGLO Alaska Mezgiti tariflerine yer vereceğim.

Size vereceğim tarif oldukça pratik ve çooook lezzetli vitamini içinde kalan harika bir lezzetSmile.

İGLO Alaska Mezgitinin kılçıksız olması ve çok vitaminli olması hakkında artık bahsetmeye gerek var mı bilmiyorum. Tarifin hazırlanması Alaska Mezgitin pratik olmasından dolayı çok kısa sürdü. Kağıtta pişmesinden dolayı lezzeti süper oldu. Sebzeler de Alaska Mezgite çok güzel bir aroma verdiler. Özellikle patates ile çok iyi bir ikili oldular.

Akşama misafiriniz var ve hiiiiiiç vaktiniz yok. O zaman hemen bu tarifi uygulayın. Misafirleriniz bayılacak. 

Bu arada yarışma için gelen tarifler süper, çok teşekkürler.Smile

Yeni tarifleri kabul etmeye ise aynı heyecanla devamSmile.

Yarışma için ayrıntılar burada…

İyi hafta sonları…

Sevgiler  Smile

KAĞITTA PATATESLİ İGLO ALASKA MEZGİTİ

Malzeme

1 paket İGLO ALASKA MEZGİTİ, 3 adet orta boy patates, 4 adet yeşil biber, 2 adet domates, 10 adet mantar, 3 çorba kaşığı tereyağı, tuz, karabiber, Yağlı kağıt 

Yapılışı

Patatesleri ve domatesleri ince olarak dilimleyin.Yeşil biberleri ince halka olacak şekilde dilimleyin. Mantarları orta kalınlıkta dilimleyin. Sebzeleri üç servis için üçe bölün.3 adet büyük boy dikdörtgen yağlı kağıdı hazırlayın. Yağlı kağıdın tam ortasına önce dilimlediğiniz patatesleri yerleştirin. Üzerine tuz, karabiber serpin. ½ çorba kaşığı tereyağı parça parça bölerek üzerine yerleştirin. Biberleri de serpin. Üzerine 2 adet İGLO ALASKA MEZGİTİ koyun. Domates dilimlerini ve mantarları da yerleştirdikten sonra yine tuz, karabiber ve ½ çorba kaşığı tereyağı koyun. Yağlı kağıdı düzgünce katlayın. Aynı işlemi kalan Mezgitler içinde uygulayın. Toplam 3 adet kağıt bohçamız olacak. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında yaklaşık 20-25 dk pişirin. 

Bu tarif 2.258 defa okunmuştur.
 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*